Jak uzyskać kredyt hipoteczny przy niskich dochodach? 3 triki

Expander kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny to dla niektórych jedyny sposób na to, aby kupić mieszkanie. Niestety większość z nas nie może pozwolić sobie na zakup mieszkania bez zapożyczania się w banku. Jak poradzić sobie w sytuacji, gdy nasze dochody są zbyt niskie i nie kwalifikujemy się do otrzymania kredytu? Czy można poprawić swoją zdolność kredytową?

1. Skonsoliduj długi

Osoby starające się o kredyt hipoteczny, które posiadają już kredyty, mogą mieć problem z uzyskaniem finansowania na mieszkanie. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że za pośrednictwem kredytu hipotecznego można spłacać posiadane zadłużenie i w ten sposób poprawić swoją zdolność kredytową. Chociaż nie wszystkie banki oferują kredyt hipoteczny z opcją konsolidacji, warto mieć na uwadze taką możliwość, tym bardziej, że doradcy bankowi zazwyczaj o niej nie informują (sprawdź oddziały doradców finansowych na doradcy.co.pl).

2. Pozbądź się karty kredytowej i limitu w koncie

Aby poprawić zdolność kredytową warto zlikwidować wszelkiego rodzaju produkty bankowe, z których nie korzystamy na przykład karty kredytowe czy limity na koncie osobistym. Tego typu rzeczy obciążają zdolność kredytową, w tym wypadku nawet dodatkowe kilkanaście złotych może przesądzić o tym, czy otrzymamy odmowę na wniosek kredytowy, czy odpowiedź pozytywną.

KREDYTY HIPOTECZNE 2022

3. Dołącz współkredytobiorcę i dziel się dochodami z wynajmu

Jeżeli nie mamy zdolności kredytowej ze względu na zbyt niskie dochody, jednym z rozwiązań jest dołączenie współkredytobiorcy, dzięki temu będziemy mieć większe szanse na otrzymanie dodatkowych pieniędzy. Można na przykład zaproponować osobie, która razem z nami zaciągnie kredyt ułamkową własność nieruchomości do czasu, aż nie spłacimy całego zobowiązania. Kredytobiorcy najczęściej decydują się na wspólny kredyt z partnerem lub osobą z rodziny. Nie jest to złe rozwiązanie, aczkolwiek musimy mieć pewność, że będziemy w stanie spłacać raty kredytowe. W innym wypadku odpowiedzialność za spłatę kredytu spadnie na współkredytobiorcę.

Najpopularniejsze ogłoszenia:
Bankowe kredyty bez zaświadczeń
Pośrednictwo kredytów hipotecznych
Doradztwo kredytowe dla firm
Bezpłatne doradztwo finansowe

Expander kredyt hipoteczny