Jak wybrać tani kredyt na samochód?

Expander kredyt hipoteczny

Zaciągnięcie kredytu nie jest łatwym zadaniem, na rynku finansowym można znaleźć bardzo dużo ofert, więc trudno jest podjąć właściwą decyzję. Warto korzystać z porównywarek oraz kalkulatorów, można też przejrzeć rankingi dostępne na portalach o tematyce finansowej. Wybór pożyczki gotówkowej może przysporzyć trudności, nie mówiąc o kredytach samochodowych, które są bardziej skomplikowanym produktem finansowym. O czym należy pamiętać wybierając kredyt samochodowy? Poniżej znajdziecie odpowiedź na to pytanie.

Wybierając kredyt samochodowy, warto zwracać uwagę oczywiście na koszty całkowite. Niestety w tym wypadku dochodzi sporo opłat dodatkowych, które trzeba uwzględnić w swojej analizie, co ciekawe nie wszyscy kredytobiorcy są ich świadomi.

Wkład własny

Planując zakup nowego samochodu na kredyt, trzeba liczyć się z tym, że będziemy zobowiązani do wpłaty wkładu własnego. Jego wysokość ustala bank, tak więc przed podjęciem decyzji o współpracy z daną instytucją, warto dokładnie przeanalizować koszty oraz swoje możliwości. W tej sytuacji należy koniecznie porównać wysokość rat.

Ustanowienie zabezpieczeń na pojeździe

Większość osób szukających kredytu na sfinansowanie samochodu bierze pod uwagę głównie wysokość rat, tymczasem należy również uwzględnić koszty związanie z ustanowieniem zabezpieczenia na pojeździe. W przypadku zakupu samochodu i to bez względu na to czy pochodzi on z salonu, czy jest pojazdem używanym (autocasco zazwyczaj jest ubezpieczeniem obowiązkowym). Wysokość składki AC może być różna w zależności od parametrów technicznych pojazdu, jego wartości oraz roku produkcji – może wynieść nawet kilka tysięcy złotych rocznie.

Samochód nowy czy używany?

Zakup samochodu z salonu ma swoje zalety – możemy wybrać wyposażenie, kolor, poza tym mamy pewność co do historii pojazdu, co nie jest takie oczywiste w przypadku nabycia używanego samochodu. Otrzymujemy gwarancję, także wszelkiego rodzaju usterki możemy naprawić w autoryzowanym serwisie. Co ciekawe, większość producentów wydłuża gwarancję nawet do 7 lat. Kolejna bardzo ważna rzecz to bezpieczeństwo, nowe samochody są po prostu bezpieczniejsze niż modele sprzed kilku lat. Zakup samochodu używanego również ma swoje zalety. To dobre rozwiązanie, jeżeli szukamy pojazdu niskobudżetowego. Dysponując kwotą rzędu kilkunastu tysięcy złotych, możemy wybierać spośród wielu marek. Nabywając używany samochód, możemy zasięgnąć opinii ich aktualnych użytkowników, co nie jest możliwe w przypadku zakupu auta z salonu. Koszty utrzymania samochodu używanego są niższe, mniej zapłacimy za ubezpieczenie, mniej wyniosą nas także koszty naprawy. Oczywiście w tym wypadku istnieje ryzyko, bo nie wiemy jak wcześniejszy właściciel obchodził się z pojazdem. To dlatego wybierając używany samochód, warto dokonać wyboru pod okiem specjalisty, który potrafi ocenić jego stan.

Najpopularniejsze ogłoszenia:
Bankowe kredyty bez zaświadczeń
Pośrednictwo kredytów hipotecznych
Doradztwo kredytowe dla firm
Bezpłatne doradztwo finansowe

Expander kredyt hipoteczny