Jak zmienić numer rachunku do zwrotu podatku w US?

Expander kredyt hipoteczny

Obecne oferty kont osobistych są na tyle atrakcyjne, że wiele osób decyduje się na zmianę rachunku bankowego. Produkty przygotowane przez banki zwykle są dostosowane do potrzeb różnych klientów, zwykle nie są pobierane opłaty za przelewy, prowadzenie konta itd., dlatego decydujemy się na zmiany, by oszczędzić chociaż na tych opłatach. Wiele banków oferuje w ramach zmiany przesłanie informacji do pracodawcy, zakładu ubezpieczeń czy organu podatkowego. Jednak obowiązek poinformowania właściwego urzędu skarbowego ciąży przede wszystkim na nas samych i ma duże znaczenie, jeśli spodziewamy się zwrotu nadpłaconego podatku. Nie wymaga to wielu czynności, a pozwoli uniknąć nieporozumień i zbyt długiego oczekiwania na pieniądze.

Jak to zrobić?

Do końca lutego pracodawcy mają obowiązek przekazać pracownikowi PIT11. Podobnie z organem rentowym. Czas na rozliczenie podatku zwykle upływa z ostatnim dniem kwietnia każdego roku. Zatem im szybciej zgłosimy zmianę i rozliczymy się z fiskusem, tym szybciej odzyskamy podatek nadpłacony. Wystarczy wypełnić formularz ZAP-3. Można go dostarczyć osobiście, pocztą lub online, jeśli posiadamy podpis elektroniczny. Na tym formularzu, oprócz zmiany rachunku należy dokonywać zmian związanych ze:
– zmianą miejsca zamieszkania/do korespondencji
– dodaniem/anulowaniem rachunku bankowego

Skąd wziąć formularz urzędowy?

Oczywiście z najbliższej siedziby organu podatkowego albo ściągnąć go ze strony Ministerstwa Finansów i wydrukować. Jeśli dysponujemy podpisem elektronicznym (niestety niewielu podatników ma taki podpis) po wypełnieniu podpisaniu wysyłamy go online. Jeśli nie posiadamy podpisu należy opatrzyć ZAP-3 podpisem własnoręcznym i złożyć w urzędzie, albo wysłać pocztą. Niestety serwis e-deklaracje za pośrednictwem którego przesyłane są w większości zeznania podatkowe nie udostępnia takich formularzy, jak i możliwości ich przesłaniana w formie podobnej, jak PIT-y roczne. Zmiany wprowadzane są systematycznie i niezwłocznie po otrzymaniu takiej informacji.

Najpopularniejsze ogłoszenia:
Bankowe kredyty bez zaświadczeń
Pośrednictwo kredytów hipotecznych
Doradztwo kredytowe dla firm
Bezpłatne doradztwo finansowe

Expander kredyt hipoteczny