Aniołowie biznesu – za i przeciw

Expander kredyt hipoteczny

Aniołem biznesu nazywana jest osoba prywatna, głównie doświadczony już przedsiębiorca, która inwestuje swój kapitał w powstające przedsięwzięcie. Najczęściej oprócz finansowego wsparcia oferuje też czas i swoją wiedzę. To niezbyt jeszcze popularne rozwiązanie, z którym w Polsce mamy do czynienia od chwili transformacji systemowej w latach 90-tych XX wieku. Początki takiego inwestowania w przedsięwzięcia, które mogły przynieść zysk, narodziły się w Stanach Zjednoczonych. Znane dziś marki osiągały sukces przy wsparciu takich „aniołów”, którzy zyskali na inwestycji kilkukrotnie.

Miejmy nadzieję, że w naszym kraju korzystanie z usług polskich aniołów biznesu stanie się bardziej popularne, bo przynosi to korzyści i dla tych, którzy decydują się powierzyć swe pieniądze na rozwój innowacyjnych biznesów i dla tych, którzy maja pomysł i chęci działania. Aniołowie, zachowując anonimowość inwestują kapitał i podejmują ryzyko. W Polsce skupiają się w sieciach, które pośredniczą w podpisywaniu umów między kapitałodawcą i pomysłodawcą. Poszukiwane są projekty wymagające zainwestowania od 50 tysięcy zł do 5 milionów zł. Sieciami tymi są Polan Business Angels Club, Lewiatan Business Angels, Śląska Sieć Aniołów Biznesu Silban, Sieć Inwestorów Prywatnych SATUS, Wschodnia Sieć Aniołów Biznesu, Sieć Aniołów Biznesu Amber, Studencka czy Kobieca Sieć Aniołów Biznesu i kilka innych. Jest ich na dzień dzisiejszy jeszcze niewiele, bo w samych Stanach Zjednoczonych lista zawiera kilkanaście tysięcy grup, w Polsce kilkanaście.

KREDYTY HIPOTECZNE 2020

Biorąc pod uwagę korzyści, jakie może przynieść wykorzystanie przez początkującego przedsiębiorcę pieniędzy, wiedzy i doświadczenia tych, którzy już odnieśli sukces anioły biznesu mają tylko pozytywne cechy. Jednak zawsze istnieje ryzyko no i trudność z uzyskaniem dostępu do wsparcia dla tych, którzy nie wierzą w powodzenie swoich pomysłów, albo jeśli nie trafią w gusta anioła. Niemniej jednak to bardzo rozwojowa sprawa, która, miejmy nadzieje, pozwoli na rozwinięcie i realizacje planów zdolnych ludzi, którzy mają trudności z wdrożeniem pomysłu w życie, głównie z uwagi na brak pieniędzy i wsparcia z zewnątrz. Pierwsze sukcesy już są. Warto więc wykorzystać swoje umiejętności i skorzystać z szansy, jaką dają anioły biznesu. Jest to o tyle korzystne, że dla początkujących przedsiębiorców nie ma na rynku instytucji, które sfinansowały by ich przedsięwzięcia. Banki pożyczają niezbyt chętnie, dotacje wymagają wielu dokumentów i czasu, a inne formy pomocowe oferowane przez rząd to zbyt małe kwoty na uruchomienie poważnych inwestycji.

Najpopularniejsze ogłoszenia:
Bankowe kredyty bez zaświadczeń
Pośrednictwo kredytów hipotecznych
Doradztwo kredytowe dla firm
Bezpłatne doradztwo finansowe

Expander kredyt hipoteczny